Marsa Alam - miasto dla osób kochających przyrodę i spokój

Rejon Morza Czerwonego, w szczególności Hurghadę, podczas święta Eid odwiedziła większa liczba Egipcjan niż międzynarodowych turystów. Natomiast w Marsa Alam turystyka międzynarodowa była wciąż wyższa niż krajowa. Najwięcej gości przybyło tam z takich państw jak: Niemcy, Polska i Czechy.

 Abul Haggag el-Ammari, ekspert w dziedzinie turystyki, stwierdził, że ​​Marsa Alam, w odróżnieniu od gwarnej Hurghady, zawsze przyciąga turystów, którzy kochają przyrodę oraz szukają spokoju.

- W Marsa Alam jest wielu turystów, którzy nie wypoczywają tylko w hotelach, ale wolą spędzać wakacje aktywnie, m.in. nurkować i podziwiać morską florę i faunę - powiedział Abul Haggag el-Ammari.


W Marsa Alam jest całe zaplecze wypoczynkowo-nurkowe i sportowo-rekreacyjno-rozrywkowe. Istnieją kompleksy ekologicznych kwater. 20 km na północ od miasta znajdują się Marsa Nakarii i Marsa Shagra, gdzie oferowane są noclegi nad brzegiem morza w kamiennych domkach. Tam też jest miejsce nurkowe Abu Dabab - Dugong.

Abul Haggag el-Ammari zaapelował do właścicieli i zarządców hoteli aby uzgodnili oni stałą cenę za wynajem pokoi. Wyjaśnił, że wiele kurortów obniżyło ceny, co doprowadziło do problemów niektórych placówek ze sprzedażą noclegów. Stwierdził on, że goście przyjeżdżają do Marsa Alam, aby cieszyć się wakacjami w magicznym otoczeniu oraz podkreślił, że turysta, który kocha tutejsze plaże dotrze tu bez względu na koszty.


Ahmed Ghalab, dyrektor generalny Obszarów Chronionych Morza Czerwonego, stwierdził, że Marsa Alam posiada niepowtarzalny urok, a plaże w tej okolicy uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Jest tu także Park Narodowy Wadi El Gamal. Dodał, że turyści przyjeżdżający tutaj pochodzą z różnych kultur oraz uwielbiają poznawać i odkrywać nowe miejsca.

Ghalab podkreślił, że w okolicy Marsa Alam znajduje się Zatoka Marsa Mubarak, która jest jedną z najpiękniejszych zatok na wybrzeżu Morza Czerwonego. Charakteryzuje się różnorodnością biologiczną i jest idealnym miejscem do nurkowania z żółwiami morskimi.

Od setek lat żyją tu rzadkie gatunki zwierząt. Rafy koralowe Marsa Mubarak są zróżnicowane. Dno Zatoki składa się z piaszczystych wzgórz oraz gleby pokrytej trawą morską, którą żywi się diugoń przybrzeżny (nazywany też: diugoń, dugoń, piersiopławka, manat). Jest to morski ssak zaliczany do rzędu brzegowców, jedyny współcześnie żyjący przedstawiciel rodziny diugoniowatych. Dorosłe osobniki osiągają długość ok. 3 metrów, przy masie ciała ok. 400 kg. Populacje diugoni sukcesywnie się zmniejszają. Czerwona księga gatunków zagrożonych zalicza tego ssaka do gatunków narażonych na wyginięcie.


Po otwarciu w 2003 r. międzynarodowego portu lotniczego popularność miasta gwałtownie wzrosła.

Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w jednym z hoteli w Marsa Alam, Karam Badra, powiedział, że kilka tygodni temu miasto odwiedziła grupa Saudyjczyków, by spędzić tu święto Eid. - Ponad 40 rodzin przybyło do Marsa Alam i podziwiało jego piękno. Marsa Alam przyciąga turystów różnych narodowości, w tym narodowości, które wcześniej nie odwiedzały Egiptu - podsumował.



Komentarze

Popularne posty

Meduzy w Morzu Czerwonym

Zemsta faraona czyli biegunka podróżnych

Góry Atbaj (Góry Czerwonomorskie)